Verejnoprávna rádiotelevízia zaznamenala k 30. júlu výpadok príjmov zhruba deväť miliónov eur

20. augusta 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.8.2020 (Webnoviny.sk) – Výpadok z príjmov Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) predstavuje k 30. júlu približne deväť miliónov eur. Rádiotelevízia zároveň predpokladá, že do konca roka bude tento výpadok približne 10,5 milióna eur. Informovala o finančná riaditeľka RTVS Radka Doehring na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS.

Finančná kontrola sa skončila

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník uviedol, že pracovná skupina, ktorá sa zaoberá modelom financovania RTVS, zatiaľ smeruje k tomu, že ako základný zdroj financovania RTVS zostávajú koncesionárske poplatky.

Rokovanie pracovnej skupiny sa na Ministerstve kultúry SR (MK SR) uskutočnilo vo štvrtok 2. júla a vo štvrtok 6. augusta. Rezník tiež informoval o tom, že finančná kontrola zo strany MK SR bola ukončená.

Vyplynulo z nej, že RTVS musí vrátiť do štátneho rozpočtu približne 30-tisíc eur. Zistené nedostatky sa týkali najmä povinnosti tretích strán pri externej výrobe.

Program prispôsobia opatreniam

Na účet RTVS zároveň dorazila kompenzácia časti výpadku úhrad za služby verejnosti, čo predstavuje osem miliónov eur.

V súvislosti s pandémiou uviedol Rezník, že programová štruktúra RTVS bude závisieť od toho, aké „tvrdé pandemické opatrenia prídu“.

V prípade prísnej karantény by RTVS podľa neho zostala pri výrobe spravodajstva a troch vytypovaných relácií. RTVS má vypracovanú smernicu k opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Verejnoprávna rádiotelevízia zaznamenala k 30. júlu výpadok príjmov zhruba deväť miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!