Vláda bude šetriť na sebe, aby mohla dať ľuďom. Okomentoval Heger 500-miliónový sociálny balíček

15. júla 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.7.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálne opatrenia za 500 mil. eur, ktoré v stredu predstavila vláda, sú podľa ministra financií Eduarda Hegera masívna, no zároveň zodpovedná pomoc ľuďom.

Podľa neho si uvedomujú, v akej situácii sa Slovensko aktuálne nachádza, no zároveň chcú plniť svoje sľuby.“Pre mňa je dôležité, že ide o masívnu, ale aj zodpovednú pomoc ľuďom. Takto sa to má robiť,” vyhlásil šéf rezortu financií na stredajšej tlačovej besede s tým, že nie je potrebné šetriť, ale efektívne používať peniaze občanov.

Markantný rozdiel medzi predchádzajúcimi vládami a tou súčasnou je pritom podľa Hegera v tom, že táto vláda “pôjde do vlastného vačku”. “Bude šetriť na sebe, aby mohla dať ľuďom,” skonštatoval. V rámci koalície sa dohodli na znižovaní výdavkov na tovary, služby a personál, a to v každej skupine o 10 percent. Pripravené majú byť i ďalšie opatrenia.

Tento fakt privítal aj minister hospodárstva Richard Sulík. “Toto je taký správny spôsob, ktorým by sme mali postupovať, že znížime náklady na štátnu správu, na úradníkov a dáme tie peniaze ľuďom. Z toho mám najväčšiu radosť,” povedal.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), minister financií SR, minister hospodárstva SR, sociálny balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda bude šetriť na sebe, aby mohla dať ľuďom. Okomentoval Heger 500-miliónový sociálny balíček © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!