Vo Veľkej Británii v obmedzenom režime rozdali ceny BAFTA, televízne ocenenia získal aj Černobyľ

1. augusta 2020 Film a TV

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.8.2020 (Webnoviny.sk) – Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) v piatok vyhlásila víťazov svojich výročných televíznych cien. Ceremónia, ktorú moderoval Richard Ayoade, sa však vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu uskutočnila v značne obmedzenom režime, bez červeného koberca a divákov prítomných v sále.

Dokonca aj víťazi a víťazky sa na nej zúčastnili prostredníctvom videohovorov.

Viac ako jedno ocenenie si na konto pripísali projekty Černobyľ (2019), Stath Lets Flats (2018) a The End of the F***ing World (2017 – 2019). Prvý menovaný projekt získal cenu pre najlepšiu minisériu a Jaredovi Harrisovi vyniesol trofej pre najlepšieho herca, druhý je zase najlepší komediálny seriál a cenu vďaka nemu získal Jamie Demetriou ako najlepší herec v komediálnom programe. The End of the F***ing World vyhlásili za najlepší dramatický seriál a Naomi Ackie, ktorá sa v ňom predstavila, je najlepšou herečkou vo vedľajšej úlohe.

Trofej pre najlepšiu herečku získala za výkon v televíznom filme Elizabeth is Missing (2019) 84-ročná Glenda Jackson, pre ktorú je to jej prvá televízna cena BAFTA. Will Sharpe sa vďaka krimiseriálu Giri/Haji (2019) stal najlepším hercom vo vedľajšej úlohe. Najlepší ženský herecký výkon v komediálnom programe predviedla v sérii Potvora (2016 – 2019) Sian Clifford. Za najlepší televízny film vyhlásili The Left Behind (2019) a cenu pre medzinárodný projekt udelili minisérii Keď nás vidia (2019). Špeciálnu cenu BAFTA získal herec Idris Elba.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, udeľovanie cien BAFTA
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Británii v obmedzenom režime rozdali ceny BAFTA, televízne ocenenia získal aj Černobyľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!