Volkswagen kupuje 50 percent čínskej automobilky, ide tak o najväčšiu zahraničnú investíciu do elektromobility

29. mája 2020 Automobilový priemyseľ

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.5.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen investuje 2 miliardy eur do čínskeho sektora výroby elektrických áut. Ide o najväčšiu zahraničnú investíciu ohlásenú po tom, ako sa ekonomika krajiny začala znova otvárať po pandémii koronavírusu.

Volkswagen v piatok informoval, že kúpi 50 percentný podiel v spoločnosti Jianghuai Automobile Group (JAC), ktorá je matkou JAC Volkswagen.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Nemecká automobilka zároveň zvýši svoj podiel v JAC z 50 na 75 percent. Volkswagen uviedol, že transakcia by sa mala uzavrieť v tomto roku po schválení regulačnými úradmi.

Volkswagen zároveň informoval, že kúpil 26-percentný podiel výrobcu batérií Gotion. Nemecká firma konštatovala, že sa tak stala prvým globálnym výrobcom áut, ktorý priamo investuje do čínskeho výrobcu batérií.

Vládnuca čínska komunistická strana v roku 2018 zrušila obmedzenia na zahraničné vlastníctvo výrobcov elektrických vozidiel s cieľom podporiť rozvoj tohto odvetvia.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, elektromobilita, investícia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen kupuje 50 percent čínskej automobilky, ide tak o najväčšiu zahraničnú investíciu do elektromobility © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!