Vrah nemeckého politika Waltera Lübckeho je známy, krajne pravicový extrémista sa priznal

5. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.8.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecký krajne pravicový extrémista, ktorého súdia v prípade minuloročnej vraždy regionálneho politika Waltera Lübckeho, sa priznal.

Stephan Ernst prostredníctvom svojho právnika pred súdom vo Frankfurte nad Mohanom priznal, že na politika z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) kancelárky Angely Merkelovej vypálil smrtiaci výstrel. Informuje o tom tlačová agentúra dpa.

Proces s Ernstom pre zabitie Lübckeho sa začal v polovici júna. Muž, ktorého už v minulosti odsúdili za násilné zločiny namierené proti migrantom, čelí obvineniam z vraždy, pokusu o vraždu, vážneho ublíženia na zdraví a zločinov súvisiacich so zbraňami.

Ďalší muž čelí obvineniam zo spoluúčasti

V súvislosti s prípadom tiež obvinili istého Markusa H., ktorý čelí obvineniam zo spoluúčasti a porušenia zákona o strelných zbraniach.

Podľa prokurátorov sa obaja muži v októbri 2015 zúčastnili na podujatí, kde Lübcke obhajoval rozhodnutie vlády umožniť vstup do krajiny tisíckam migrantov. Video s politikovými vyjadreniami značne kolovalo v kruhoch krajnej pravice a vyvolalo viacero vyhrážok.

Dve verzie výpovedí páchateľa

Ernst pôvodne vyšetrovateľom povedal, že vraždu vykonal sám. Neskôr svoje vyhlásenie stiahol a politikovu smrť označil za nehodu. Na súde prezentovali videá s oboma verziami výpovedí.

Lübckeho, ktorý viedol regionálnu administratívu v oblasti Kassel v strednom Nemecku, postrelili 1. júna 2019. Svojim zraneniam podľahol ešte tej noci.

Po jeho úmrtí a ďalších útokoch z toho roku sa nemecká vláda zaviazala, že zasiahne proti krajne pravicovému extrémizmu, ktorý podľa nej predstavuje značnú hrozbu pre bezpečnosť krajiny.

Viac k témam: extrémisti, extrémizmus, súd, vražda politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrah nemeckého politika Waltera Lübckeho je známy, krajne pravicový extrémista sa priznal © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!