Vydavateľ denníka Pravda požiadal súdy o ochranu, príčinou je starý spor

15. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.6.2020 (Webnoviny.sk) – Vydavateľský dom Perex, a.s. sa rozhodol požiadať súdy o dočasnú ochranu. Informuje o tom na spravodajskom webe svojho denníka Pravda s tým, že opatrenie platí od pondelka 15. júna.

„Hlavnou príčinou je vyše pätnásť rokov starý súdny spor s istým advokátom, ktorému teraz súd priznal podľa nášho názoru neodôvodnenú a neprimeranú výšku odškodného. Súd navyše rozhodol, že žalujúcej strane musíme zaplatiť de facto okamžite, inak vydavateľstvu hrozí exekúcia,“ uviedol člen predstavenstva spoločnosti Jan Svoboda.

Udržanie zamestnanosti

Dodal, že o súdnu ochranu vedenie firmy požiadalo preto, aby ochránilo vydavateľstvo, denník Pravda, všetky prevádzkované webové stránky a najmä, aby preventívne bránilo svojich ľudí a udržalo zamestnanosť.

Ako sa uvádza na webe denníka, v dlhotrvajúcom súdnom spore ide o obsah článkov upozorňujúcich na podozrivé rozhodovanie súdov.

Denník vyjadril počudovanie, že rozhodnutie súdu prichádza v čase, keď sa na Slovensku hovorí čoraz hlasnejšie o očiste justície.

„Navyše v období, keď mnohí vydavatelia, firmy, a, samozrejme, i rodiny a jednotlivci zápasia s ekonomickými následkami spôsobenými opatreniami proti šíreniu koronavírusu,” píše sa na webe Pravdy.

Výrazný úbytok inzercie

„Neštandardná situácia nás prinútila zvoliť si neštandardný spôsob obrany. Inú možnosť sme ani veľmi nemali. Rozhodnutie súdu v roky sa vlečúcom spore nás totiž zastihlo v čase, keď evidujeme väčšie množstvo pohľadávok od našich odberateľov po lehote splatnosti,“ vysvetľuje Svoboda.

Perex, rovnako ako aj iných vydavateľov, zasiahol v čase pandémie aj výrazný úbytok inzercie. Tá je hlavným zdrojom príjmov vydavateľských domov. Firma preto pristúpila k nutným úsporným opatreniam.

Ako sa uvádza na webe Pravdy, znížila počet redaktorov i zamestnancov vydavateľstva, tým, čo ostali, znížila platy. Pravda zároveň dočasne znížila počet strán v denníku a prílohách, pozastavila niektoré projekty.

Viac k témam: médiá
Zdroj: Webnoviny.sk – Vydavateľ denníka Pravda požiadal súdy o ochranu, príčinou je starý spor © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!