Vyhlásili druhú výzvu na príspevky pre rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

18. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) vyhlásil v poradí druhú výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie. Záujemcovia majú od vyhlásenia výzvy viac ako mesiac na prípravu žiadostí o príspevok vo výške 8-tisíc eur, podávať ich môžu od 1. júla 2020.

Ako v pondelok informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV), v rámci výzvy môže príspevok získať dvesto vlastníkov nových rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie.

“V prvom kole výzvy sme zaznamenali veľký záujem majiteľov rodinných domov. Preto chceme v tomto type príspevkov pokračovať. Verím, že aj v tejto neľahkej situácii ovplyvnenej koronavírusom bude o príspevok záujem,” uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Elektronický formulár žiadosti bude dostupný od 1. júla na webovom portáli www.byvajteusporne.sk, termín ukončenia podávania žiadostí je 30. septembra alebo do naplnenia dvesto elektronicky zaevidovaných žiadostí.

“Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 metrov štvorcových, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie najskôr v roku 2018. Rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie,” priblížil hovorca ministerstva dopravy a výstavby Ivan Rudolf. Všetky podmienky poskytnutia príspevku, ako aj návod na podávanie žiadostí nájde verejnosť na uvedenom webovom portáli.

Viac k témam: dotácia, zateplenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyhlásili druhú výzvu na príspevky pre rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!