Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ

27. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodné vysielacie stanice na celom svete zdôraznili rolu, ktorú zohrávajú v boji proti dezinformáciám v čase pandémie koronavírusu.

V spoločnom stanovisku zverejnenom v utorok médiá zo Spojených štátov, Európy, Kanady, Japonska a Austrálie uviedli, že “boj proti šíreniu falošných správ o ochorení a liečbach, predovšetkým na sociálnych médiách, zmobilizoval všetky naše pracoviská”.

Médiá a mediálne spoločnosti, medzi nimi France Médias Monde, Deutsche Welle, BBC World Service, NHK World, CBC Radio-Canada, ABC Australia a U.S. Agency for Global Media, ktorá zahŕňa stanicu Voice of America a Radio Free Asia, tiež uviedli, že počas pandémie zaznamenali silný nárast sledovanosti.

Podľa zverejnených údajov sa im každý týždeň prostredníctvom ich webových stránok, televíznych a rozhlasových staníc darí prinášať informácie k viac než jednej miliarde ľudí na celom svete.

Viac k témam: dezinformácia, falošné správy, hoax, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!