Z elektrárne unikli do rieky tisíce ton motorovej nafty, Putin vyhlásil na Sibíri výnimočný stav

4. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil v časti Sibíri výnimočný stav po tom, čo z elektrárne v meste Noriľsk uniklo do rieky zhruba 20-tisíc ton motorovej nafty. Palivo uniklo zo skladiska elektrárne, ktorá sa nachádza na okraji mesta vzdialeného 2 900 kilometrov severovýchodne od Moskvy, ešte v piatok. Do rieky Ambarnaja už nasadili zábrany, aby zablokovali šírenie paliva.

Putin nariadil úradom, aby minimalizovali následky úniku. Podľa Alexeja Knižnikova z ruskej pobočky Svetového fondu na ochranu prírody môžu škody na rybách a ďalších zdrojoch v dôsledku paliva presiahnuť miliardu rubľov (v prepočte takmer 13 miliónov eur).

Elektráreň prevádzkuje divízia spoločnosti Nornickel, pre ktorej továrne sa z Noriľska stalo jedno z najviac znečistených miest na Zemi. Príčinu úniku zatiaľ neurčili, no ale podľa vyhlásenia spoločnosti sa to týka zariadení postavených na klesajúcej pôde nad permafrostom.

Viac k témam: ruský prezident, výnimočný stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Z elektrárne unikli do rieky tisíce ton motorovej nafty, Putin vyhlásil na Sibíri výnimočný stav © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!