Za kybernetickým útokom na JBS by mala byť ruská skupina REvil, Biden to chce prediskutovať s Putinom

3. júna 2021 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Za ransomvérovým útokom na najväčšiu mäsospracovateľskú spoločnosť na svete JBS je podľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) ruská kyberzločinecká skupina REvil. Skupina známa aj ako Sodinokibi patrí medzi najproduktívnejšie a najziskovejšie skupiny v oblasti kyberzločinu na svete, informuje spravodajský portál BBC.

FBI vo vyhlásení uviedla, že vyvodzujú riziká a následky a usilujú sa zodpovedné osoby dostať pred súd. Kybernetický útok cez víkend zastavil niektoré operácie JBS v USA, Kanade a Austrálii. Firma uviedla, že napreduje v obnovení baliacich operácií vo štvrtok v USA, kde má päť svojich najväčších závodov na hovädzie mäso. Či zaplatila hackerom výkupné, neuviedla.

Biely dom v stredu oznámil, že prezident Joe Biden sa plánuje zhovárať o kyberútokoch s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, s ktorým sa stretne o dva týždne.

Ransomvéry patria medzi najziskovejšie formy kyberútokov. Zvyčajne pri nich hackeri získajú prístup k počítačovej sieti a zakódujú súbory alebo zablokujú používateľov, kým im nezaplatia výkupné. Spomenutú skupinu REvil spájajú s koordinovaným útokom na takmer dve desiatky lokálnych vlád v Texase z roku 2019.

Viac k témam: kybernetický útok, kyberzločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Za kybernetickým útokom na JBS by mala byť ruská skupina REvil, Biden to chce prediskutovať s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!