Zamestnávatelia a SZČO môžu od 1. júla žiadať príspevky na udržanie zamestnanosti za jún

1. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.7.2020 (Webnoviny.sk) – Od 1. júla tohto roka môžu zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) žiadať o príspevky na udržanie zamestnanosti v rámci projektu „Prvá pomoc“ za jún. V tlačovej správe o tom informuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Príspevky na mzdy

“Termín na podanie májových výkazov, resp. žiadostí s výkazmi uplynie živnostníkom, ktorí žiadajú o príspevok cez opatrenie 2, 30. júna o polnoci,” upozornil rezort.

Zamestnávatelia môžu žiadať o príspevky na mzdy zamestnancov za máj až do 31. júla 2020.

Za tri mesiace vyplatili úrady práce, sociálnych vecí a rodiny zamestnávateľom, SZČO a ľuďom bez príjmu viac ako 356 miliónov eur. Išli najmä na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov.

Rôzne modely pomoci

“Mnohí z nich dostali pomoc opakovane, niekoľko mesiacov po sebe. Príspevky budeme aj napriek uvoľneniu opatrení poskytovať aj za mesiace jún a júl,” uviedol rezort práce. Záujemcovia o pomoc za jún môžu žiadať o príspevky od 1. júla toho roka.

SZČO zasielajú svoje výkazy, resp. žiadosti s výkazmi v rámci opatrenia 2 do konca júla. Zamestnávatelia, ktorí idú cez opatrenia 1 a 3A alebo 3B, žiadajú do 31. augusta 2020.

“Keďže situácia sa postupne zlepšuje, v júni a v júli umožníme zamestnávateľom prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie. Umožníme im aj súbeh, na každú prevádzku budú môcť čerpať opatrenie, ktoré im vyhovuje, buď 3A alebo 3B,” dodáva ministerstvo.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, kurzarbeit, štátne príspevky, zamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia a SZČO môžu od 1. júla žiadať príspevky na udržanie zamestnanosti za jún © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!