Zamestnávatelia musia odovzdávať výkazy za zamestnancov aj počas koronakrízy, upozorňuje Sociálna poisťovňa

3. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa upozorňuje zamestnávateľov, že sú aj počas koronakrízy povinní pravidelne zasielať mesačné výkazy do Sociálnej poisťovne.

Poistné treba vykazovať

“Vykázať poistné a predložiť mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie sú zamestnávatelia povinní aj v prípade, že v čase pandémie si úhradu poistného odložili (za marec, za máj) alebo ho majú odpustené (za apríl),” uviedol v tlačovej správe hovorca poisťovne Peter Višváder.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Na tejto povinnosti sa podľa neho nič nezmenilo, poistné treba vykazovať v zákonom stanovených termínoch, v rovnakej štruktúre a forme.

Zachovaný zostáva aj spôsob vykazovania, zamestnávateľ tak vykazuje poistné za zamestnávateľa aj za zamestnanca.

Odoslali tisíce upozornení

“Napriek tomu, že má odložené alebo odpustené odvody za časť zamestnávateľa, nevykazuje z tohto dôvodu nulové poistné, keďže za zamestnanca poistné naďalej uhrádzal a uhrádza,” informuje poisťovňa.

Sociálna poisťovňa odoslala minulý mesiac 9 349 esemesiek a e-mailov, v ktorých upozornila 5 687 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy za zamestnancov. Išlo o výkazy za marec tohto roka.

“Na základe upozornenia 1 030 zamestnávateľov zaslalo do Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného, čo je viac ako 18 %,” uviedol Višváder.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, sociálne odvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia musia odovzdávať výkazy za zamestnancov aj počas koronakrízy, upozorňuje Sociálna poisťovňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!