Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny

25. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.5.2020 (Webnoviny.sk) – Veľkou časťou západného pobrežia Austrálie sa v pondelok prehnala silná búrka. Zatiaľ nehlásia žiadne zranenia. Približne 65-tisíc domov a obchodov zostalo bez elektriny. Búrka poškodila domy a vyvrátila stromy.

V meste Kalgoorlie zostalo bez elektriny 15-tisíc domov. Zástupca Department of Fire and Emergency Services štátu Západná Austrália Jon Broomhall uviedol, že takáto búrka sa objaví raz za desaťročie.

Zasiahla oblasť širokú 1200 kilometrov, a to od Carnarvonu po Cape Leeuwin, pričom nevynechala ani hlavné mesto štátu Perth. Vietor v noci dosiahol rýchlosť viac ako 90 kilometrov za hodinu, v Cape Leeuwin až 132 kilometrov za hodinu, čo je májový rekord od roku 2005.

Dážď zasiahol oblasť širokú 1500 kilometrov a spolu s osemmetrovými vlnami spôsobil záplavy a poničil pláže. Búrka najviac vyčíňala v juhozápadnej oblasti štátu.

Viac k témam: silná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!