Zápas ManCity – Real Madrid narazil na komplikácie, britská vláda vydala opatrenie proti Covid-19

27. júla 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.7.2020 (Webnoviny.sk) – Odvetné stretnutie osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 medzi anglickým tímom Manchester City a čerstvým španielskym šampiónom Realom Madrid sa možno neuskutoční v súlade so schváleným plánom na dokončenie európskych pohárových súťaží.

Povinná 14-dňová karanténa

Zápas sa má uskutočniť v piatok 7. augusta na manchesterskom Etihad Stadium, britská vláda však počnúc nedeľou 26. júla nariadila povinnú 14-dňovú karanténu pre všetky osoby, ktoré pricestujú do Veľkej Británie zo Španielska.

V samotnom Španielsku v ostatných dňoch evidujú nárast prípadov ochorenia COVID-19. Veľká Británia túto krajinu v sobotu vyradila zo zoznamu bezpečných destinácií a zaviedla pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska spomenutú dvojtýždňovú izoláciu.

Španielsko potvrdilo vo štvrtok aj piatok vyše 900 nových prípadov nákazy denne a zdravotnícke úrady varujú, že krajina môže smerovať k “druhej vlne” infekcií, ktorej príchod experti predpovedali na chladnejšie mesiace.

Náhradné miesto duelu

Európska futbalová únia (UEFA) situáciu pozorne monitoruje. Ak by sa stretnutie Manchester City – Real Madrid nemohol uskutočniť na anglickej pôde, podľa webu denníka AS by sa mohlo hrať v portugalskom Lisabone, kde sa následne uskutoční štvrťfinále, semifinále a finále tohtosezónnej edície kontinentálneho pohára číslo jeden.

Angličania majú opačný názor. Podľa nich by sa duel mohol bez problémov odohrať v Manchestri, nakoľko táto športová udalosť by v súvislosti s karanténnym opatrením mohla dostať výnimku. Prvý zápas spomenutej konfrontácie sa koncom februára v Madride skončil víťazstvom hostí 2:1.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Zápas ManCity – Real Madrid narazil na komplikácie, britská vláda vydala opatrenie proti Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!