Záplavy v Japonsku si vyžiadali desiatky mŕtvych, záchranné práce komplikuje voda aj zosuvy bahna (video)

5. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.7.2020 (Webnoviny.sk) – Záplavy na juhu Japonska si zatiaľ vyžiadali asi 20 mŕtvych. Záchranné práce pritom naďalej komplikuje hlboká voda a riziko zosuvov bahna.

Ľudí, ktorí uviazli vo svojich domovoch v prefektúre Kumamoto, zachraňujú helikoptéry i člny. Na operácii sa podieľa asi 10-tisíc členov pobrežnej stráže, hasičov a vojakov.

Zariadenie pre seniorov

Voda zaplavila rozsiahle oblasti pozdĺž rieky Kuma. V zaplavenom zariadení pre seniorov v obci Kuma pravdepodobne zahynulo 14 obyvateľov a ďalší traja sú podchladení.

Záchranári sa ešte snažia pomôcť desiatkam rezidentov a ošetrovateľov v zariadení Sendžuen na brehu rieky, kde voda a bahno uväznili asi 60 ľudí.

Nepovinná evakuácia

Celkovo zatiaľ Kumamoto oficiálne potvrdilo 18 pravdepodobne mŕtvych, vrátane 14 z opatrovateľského domova. Podľa televízie NHK je 16 potvrdených mŕtvych, ďalších 16 pravdepodobne mŕtvych a 14 nezvestných.

Úrady v súvislosti s prudkým dažďom vyzvali na evakuáciu vyše 200-tisíc obyvateľov prefektúry Kumamoto. Evakuácia však nebola povinná a mnohí zo strachu pred koronavírusom zostali doma.

Záplavy zároveň prerušili dodávku energií a telekomunikačné siete. V nedeľu bolo stále bez elektriny asi šesťtisíc domácností v Kumamote.

Viac k témam: záchrana, záplavy, zariadenia pre seniorov, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Záplavy v Japonsku si vyžiadali desiatky mŕtvych, záchranné práce komplikuje voda aj zosuvy bahna (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!