Žiadajú výnimku pre hercov a umelcov, opatrenia proti Covid-19 zabraňujú výrobe audivizuálnych diel

9. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.5.2020 (Webnoviny.sk) – Zástupcovia audiovizuálneho priemyslu žiadajú výnimku na používanie ochranných prostriedkov dýchacích ciest pre umelcov či osoby, ktoré sa podieľajú na výrobe audiovizuálnych diel a televíznych programov. Na svojej webovej stránke o tom informuje Asociácia nezávislých producentov (ANP).

Uvedomujú si riziká

Súčasné epidemiologické opatrenia zatiaľ neumožňujú opätovné spustenie tvorby, preto sa audiovizuálny priemysel rozhodol spraviť prvý krok a prijať súbor pravidiel, ktoré budú umelci pri výrobe dodržiavať. S dokumentom sa oficiálne obrátili na Ministerstvo kultúry SR so žiadosťou o spoločné oslovenie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Viac o téme: Koronavírus

„Predložené seriózne a zodpovedné pravidlá potvrdzujú, že subjekty v slovenskom audiovizuálnom priestore si uvedomujú riziká a sú pripravené postupovať pri svojej práci maximálne obozretne a zachovávať nevyhnutné hygienické opatrenia,“ dopĺňa asociácia.

Obnovenie výroby je podľa ANP jedným z nástrojov, ako zmierniť ekonomický dopad na priemysel, ktorý aktuálne predstavuje výpadok vo výške približne 58 miliónov eur pre rok 2020.

Zástupcovia slovenského audiovizuálneho prostredia sa dohodli na samoregulačných odporúčaniach pre nastavenie ochrany pred SARS-CoV-2 v oblasti výroby audiovizuálnych diel.

Experti odobrili odporúčania

Odporúčania vychádzajú z materiálu, ktorý pripravil Evropský institut bezpečnosti filmových projeků, z. ú v spolupráci a na základe odborných konzultácii s expertmi.

Ich dodržiavanie podporuje aj česká Asociace producentů v audiovizii a európska asociácia filmových agentúr European Film Commissions Network.

Samoregulačné odporúčanie spracovali a na jeho dodržiavaní sa dohodli Asociácia nezávislých producentov, Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska, Asociácia slovenských kameramanov, Rozhlas a televízia Slovenska, Slovenská filmová agentúra, Slovenská filmová a televízna akadémia a producenti v oblasti reklamy.

Asociácia nezávislých producentov je platforma pre ochranu záujmov nezávislých producentov a výrobcov audiovizuálnych diel v slovenskom i medzinárodnom audiovizuálnom prostredí.

Viac k témam: Asociácia nezávislých producentov, COVID-19, Koronavírus, ochranné rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadajú výnimku pre hercov a umelcov, opatrenia proti Covid-19 zabraňujú výrobe audivizuálnych diel © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!