Žilinčanku obvinili z výroby a držania omamných látok, drogy odovzdala polícii dobrovoľne (foto)

6. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.7.2020 (Webnoviny.sk) – Policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 28-ročnú Žilinčanku, u ktorej polícia zaistila drogy.

Drogy mala ďalej distribuovať

Ako agentúru SITA informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová, žena si pervitín a extázu zadovážila od presne nezistenej osoby a mala ich ďalej distribuovať drogovo závislým osobám v Žiline a okolí.

“V rámci policajnej akcie podozrivá žena policajtom pri domovej prehliadke dobrovoľne vydala papierovú skladačku s kryštalickou látkou, plastové vrecko so šiestimi tabletami, plátenné puzdro so siedmimi plastovými vreckami s obsahom kryštalickej látky a tabletami. Zaistené látky boli zaslané na kriminalistickú expertízu,” uviedla Balogová.

Medzi balíčkami našli aj metamfetamín

Podľa predbežných výsledkov zaistená kryštalická látka obsahuje účinnú látku metamfetamín a zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 52 bežných dávok drogy.

“Zo zaisteného množstva látky v tabletovej forme by bolo možné pripraviť minimálne štyri bežné jednotlivé dávky drogy s účinnou látkou metyléndioxymetamfetmín,” dodala policajná hovorkyňa s tým, že vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvinenej ženy do väzby.

Viac k témam: drogový díler, drogy, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinčanku obvinili z výroby a držania omamných látok, drogy odovzdala polícii dobrovoľne (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!