Zmluva s Národným futbalovým štadiónom prejde analýzou, ministerstvo pochybuje o dodatku

27. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2020 (Webnoviny.sk) – Vláda zaviazala podpredsedu parlamentu, aby zanalyzoval zmluvy medzi SR a spoločnosťou Národný futbalový štadión (NFŠ). Zamerať sa má na právne vzťahy súvisiace s výstavbou športovej infraštruktúry a podkladov smerujúcich k ich uzatvoreniu.

Dodatok o budúcej kúpnej zmluve

Uzniesol sa na tom na stredajšom rokovaní vládny kabinet Igora Matoviča (OĽaNO). Podpredseda by sa mal zamerať aj na výstupy poradenských spoločností.

„V nadväznosti na vykonanú analýzu v spolupráci s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu, predložiť na rokovanie vlády SR návrh alternatív ďalšieho postupu v súvislosti s NFŠ,“ približuje materiál. Podľa neho ministerstvo nemôže o štadióne rozhodovať samostatne.

Ministerstvo predložilo vláde materiál z dôvodu pochybností týkajúcich sa dodatku k zmluve o budúcej kúpnej zmluve z 10. mája 2016, ktorú podpísal bývalý minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS).

Suma sa zvýšila

V nej sa zaviazal odkúpiť NFŠ po jeho dobudovaní, ak sa tak rozhodne investor. Koncom januára bývala vláda Petra Pellegriniho (Smer-SD) odsúhlasila dodatok k zmluve o budúcej kúpnej zmluve na štadión. Podľa nej sa cena zvýšila na vyše 98 miliónov eur. Suma je tak vyššia o viac než 23 miliónov eur.

Začiatkom februára sa vtedy nezaradená poslankyňa a dnes podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ľudí) rozhodla podať trestné oznámenie v súvislosti s NFŠ.

Od bývalej ministerky školstva Martiny Lubyovej (SNS) žiadala, aby tesne pred voľbami nepodpisovala žiadne dodatky k zmluve.

Viac k témam: Národný futbalový štadión v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Zmluva s Národným futbalovým štadiónom prejde analýzou, ministerstvo pochybuje o dodatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!