Zomrel Ondřej Buchtela, mladý český hokejista podľahol rakovine srdca

24. júla 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.7.2020 (Webnoviny.sk) – Mladý český hokejista Ondřej Buchtela prehral boj s unikátnou rakovinou srdca. V ostatných týždňoch sa mnohí hokejisti najmä v Česku, ale aj z iných kútov sveta vrátane Slovenska, podieľali na zbierke financií, ktorá by 20-ročnému obrancovi z Ústí nad Labem pomohla s liečbou. Svojou troškou prispeli zo Slovákov napríklad Juraj Valach, Marek Hovorka či Libor Hudáček, ale aj ďalší.

Na transparentnom účte sa za krátky čas podarilo vyzbierať 3,5 milióna českých korún, teda viac než 133-tisíc eur. Na pomoc prišli aj športoví velikáni Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Petr Čech. Informácie priniesol portál iDnes.cz.

Mladík v minulosti odohral 27 extraligových duelov za Chomutov. Koncom júna 2020 informoval o svojej krutej diagnóze, ktorej po mesiaci podľahol. “V dvadsiatich rokoch raka nečakáte, ale keď príde, nezostáva nič iné len bojovať. Nie je čas sa ľutovať, pýtať sa, prečo vlastne ja a nie ten druhý,” napísal vtedy Buchtela.

Sarkóm na srdcovom svale sa totiž rozšíril aj na jeho pľúca. Buchtela bol odkázaný na kyslík, invalidný vozík a pomoc najbližších a napokon svoj boj o život prehral.

Viac k témam: rakovina, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Ondřej Buchtela, mladý český hokejista podľahol rakovine srdca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!