Zomrel štvornásobný grandslamový šampión Ashley Cooper

22. mája 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.5.2020 (Webnoviny.sk) – Vo veku 83 rokov zomrel štvornásobný víťaz grandslamových turnajov austrálsky tenista grandslamový Ashley Cooper. Niekdajšia svetová jednotka podľa webu Tennis Australia prehrala boj s dlhou chorubou.

Najlepší amatérsky tenista na svete

Ashley Cooper bol v rokoch 1957 a 1958 najlepším amatérskym tenistom na svete. Tri zo štyroch singlových grandslamových titulov získal v roku 1958, keď ovládol Australian Open, Wimbledon aj US Open, na Roland Garros sa dostal “len” do semifinále.

Doma v Austrálii ovládol dvojhru aj v roku 1957. Okrem štyroch singlových titulov si na turnajoch “veľkej štvorky” pripísal aj štyri finálové víťazstvá vo štvorhre a v roku 1957 bol členom víťazného tímu Austrálie v Davisovom pohári.

Pre zranenie ukončil kariéru

Jeho kariéru v roku 1959 ukončilo zranenie chrbta. “Bol to tenisový velikán ako hráč a neskôr aj ako prevádzkovateľ tenisového centra. Bude nám veľmi chýbať,” povedal výkonný riaditeľ Tennis Australia Craig Tiley.

Svoju sústrasť vyjadril aj niekdajší velikán austrálskeho tenisu a Copperov rovesník Rod Laver.

“Bol to pravý šampión, na kurte aj mimo neho. A ten jeho bekhend! Mám na neho mnoho krásnych spomienok. Zbohom priateľ môj,” napísal na sociálnych sieťach.

Viac k témam: austrálsky tenista, smrť, športovec
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel štvornásobný grandslamový šampión Ashley Cooper © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!