Župani žiadajú dofinancovanie následkov koronakrízy, chcú sa dohodnúť najmä s ministerstvom

18. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.6.2020 (Webnoviny.sk) – Predsedovia všetkých samosprávnych krajov združení v SK8 chcú do 10. júla dosiahnuť dohodu s Ministerstvom financií SR, ktorá má riešiť dofinancovanie následkov koronakrízy. Uviedol to na brífingu počas dnešného rokovania združenia v Banskej Bystrici jeho predseda Jozef Viskupič, ktorý je zároveň predsedom Trnavského samosprávneho kraja.

Opatrenia na rozbeh ekonomiky

„Vzhľadom na rysujúce sa výpadky príjmov, kde jediná daň, ktorá tvorí financovanie samosprávnych krajov, je daň z príjmu fyzických osôb, môže byť jej výber do budúcna veľmi nepredvídateľný. Našim cieľom je nájdenie spoločného stanoviska a jeho odoslanie na ministerstvo financií,“ uviedol predseda SK8 s tým, že s ministerstvom chcú do 10. júla dohodnúť financovanie takzvaných proticyklických opatrení, ktoré môžu adresne v regiónoch pomôcť v rozbehu ekonomiky.

Na rokovaní sa zúčastňuje aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling, s ktorým budú župani preberať témy stredných škôl, plánu ich výkonov, zvyšovaní ich kvality.

V hre je aj reforma verejnej správy

„Možno otvoríme aj tému optimalizácie siete, lebo by sme boli veľmi radi súčinní ako ministerstvo s jednotlivými vyššími územnými celkami, jednotlivými školami, aby sme posúvali školstvo ďalej a vytvárali kvalitný stupeň vzdelania pre mladých ľudí,“ dodal minister.

Župani rokujú vo štvrtok aj o ďalších témach, ako je napríklad reforma verejnej správy, opatrenia na oživenie cestovného ruchu a návrhu nového zákona o cestnej doprave.

SK8 je združenie všetkých samosprávnych krajov na území Slovenska. Jeho hlavným cieľom je obhajovať záujmy krajov a ich obyvateľov pri rešpektovaní ich autonómneho postavenia, aktívne ovplyvňovanie rozvoja samosprávnych funkcií, zjednocovanie postupov členov združenia pri vykonávaní zverených kompetencií a navrhovanie riešení príslušným orgánom samosprávy.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, reforma, samosprávne kraje, SK8
Zdroj: Webnoviny.sk – Župani žiadajú dofinancovanie následkov koronakrízy, chcú sa dohodnúť najmä s ministerstvom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!