Zverejnili dátum výberu nového šéfa špecializovaného trestného súdu, posledné slovo bude mať ministerka Kolíková

3. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.7.2020 (Webnoviny.sk) – Výberové konanie, z ktorého má vzísť nový predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), sa uskutoční 3. augusta.

Na svojej internetovej stránke to uvádza Ministerstvo spravodlivosti SR. O post šéfa ŠTS prejavili pôvodne záujem doterajší predseda Michal Truban a tiež sudcovia Ján Buvala, Ján Hrubala a Igor Králik. Králik sa však v máji kandidatúry z rodinných dôvodov vzdal.

Uchádzači v rámci výberu najskôr predstúpia pred päťčlennú komisiu a v prípade ich odporučenia bude mať definitívne slovo ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Podľa zákona však nemusí vybrať ani jedného z kandidátov odporučených komisiou.

Do pôsobnosti ŠTS spadajú prípady zločineckých skupín, úkladných vrážd, korupcie alebo extrémizmu. Súd sídli v Pezinku, pracovisko má aj v Banskej Bystrici. Tam sídlia sudcovia pre prípravné konanie súdu, ktorí rozhodujú napríklad o väzobnom stíhaní obvinených.

Po tom, čo doterajšiemu predsedovi Michalovi Trubanovi skončilo začiatkom júna jeho funkčné obdobie, súd vedie podpredseda Roman Púchovský.

Zdroj: Webnoviny.sk – Zverejnili dátum výberu nového šéfa špecializovaného trestného súdu, posledné slovo bude mať ministerka Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!