Zverejnili mená astronautov, ktorí budú súčasťou misie SpaceX Crew-2

29. júla 2020 Veda a technika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA), Európska vesmírna agentúra (ESA) a japonská národná vesmírna agentúra JAXA oznámil mená astronautov, ktorí na jar poletia v rámci misie SpaceX Crew-2 na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Misia bude druhým operačným letom v rámci komerčného programu NASA s vesmírnymi loďami Crew Dragon od spoločnosti SpaceX.

Veliteľom lode bude americký astronaut Shane Kimbrough a jeho kolegyňa Megan McArthur bude pilotka misie. Akihiko Hošide z JAXA a Francúz Thomas Pesquet z ESA budú misijní špecialisti.

Crew-2 by mala odštartovať na jar 2021, po úspešnom dokončení testovacej misie Demo-2, ktorej astronauti by sa mali vrátiť na Zem 2. augusta, a prvého operačného letu Crew-1 naplánovaného na koniec septembra. Astronauti misie Crew-2 by mali zostať na ISS približne šesť mesiacov ako expedičná posádka a pridajú sa k trom kolegom, ktorých na stanicu privezie ruská loď Sojuz. Zvýšenie počtu členov posádky ISS zo šesť na sedem umožní NASA podľa jej vyhlásenia zdvojnásobiť vedecký výskum vykonávaný vo vesmíre.

Pre Kimbrougha a Hošideho to bude tretia cesta do vesmíru, McArthur a Pesquet poletia po druhý raz. Na ISS pritom McArthur poletí prvýkrát.

Informácie pochádzajú z webstránky NASA.

Viac k témam: Crew Dragon, ISS Medzinárodná vesmírna stanica, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk – Zverejnili mená astronautov, ktorí budú súčasťou misie SpaceX Crew-2 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!